На репертоару се ове недеље налазе четири нова филмска наслова и два догађаја:
1. ,,X-мен: Мрачни Феникс” – У најинтригантнијем наставку X-мен саге, екипа се суочава са својим најстрашнијим непријатељем, који долази из њихових редова, Џин Греј. Током спасилачке мисије у свемиру, Џин је скоро убијена када ју је погодила мистериозна космичка сила, која ју је учинила бескрајно моћном, али и нестабилном при повратку кући. Џин која се отима контроли и повређује оне које највише воли, почиње да растура силу која држи X-Мен на окупу. Када породица почне да се распада, морају наћи начин да се уједине и, не само сачувају Џинину душу, него и спасу планету од ванземаљаца који желе да искористе њену моћ Феникса и завладају галаксијом. Поред Софи Тарнер и Џенифер Лоренс, у филму ћемо гледати и сјајне глумце са холивудске А листе - Џејмса Мекавоја, Мајкла Фасбендера и Џесику Частејн.
У сарадњи Канцеларије за младе града Крагујевца и турског института Yunus Emre синоћ је у Дому омладине приказан филм “Било једном у Анадолији” у режији Nuri Bilge Ceylan. Директор турског института Фахри Акдоган поздравио је присутне и захвалио се на подршци и сарадњи и том приликом најавио још занимљивих сарджаја током лета.
Турска на филмском платну: "Било једном у Анадолији" - за све љубитеље филма, биће приказан у Дому омладине, вечерас од 21ч.
Вече турског филма организују Канцеларија за младе Крагујевац и Institut Yunus Emre, уз подршку Дома омладине.

















